Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!
Zadejte Vaši e-mailovou adresu:
Kamarád fotí rád?
Přihlas ho k odběru fotomagazínu!
Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:
JavaScript
DirectAnimation, 3.část: Structured Graphics podruhé
19. července 2001, 00.00 | V minulém článku jsme si představili prvek Structured Graphics. Dnes si popíšeme metody, kterými se prvek tvoří a v závěru článku si budete moct sami vyzkoušet vytvoření takového prvku.
V minulém článku jsme si představili prvek Structured Graphics. Dnes si popíšeme metody, kterými se prvek tvoří a v závěru článku si budete moct sami vyzkoušet vytvoření takového prvku.
Metody pro vykreslování prvku Structured Graphics
Začneme metodami, pomocí kterých se vytváří nejrůznější útvary. Tyto metody se používají až po metodách, které tento útvar formátují:
|
Nyní si představíme metody, s jejichž pomocí je možné útvary formátovat. Tyto metody se definují ještě před útvarem:
|
Nyní bych vám rád popsal ještě jednu zajímavou metodu. Je to metoda SourceURL a jako její parametr se uvádí cesta k souboru se strukturovanou grafikou. Takový soubor je tvořen posloupností metod, jaké jsme si teď popsali. Jednoduché vytváření těchto souborů je možné pomocí nástroje Windows Metafile Converter, který si můžete stáhnout ze stránek Microsoftu. Tento program umí konvertovat soubory ve formátu WMF na textové soubory Structured Graphics. Soubory WMF je možné vytvářet např. v programech CorelDRAW!, Adobe Illustrator nebo Microsoft PowerPoint.
Metody pro manipulaci s prvkem Structured Graphics
Až do teď jsme si popisovali možnosti, jak lze strukturovanou grafiku vytvářet. Hlavní výhoda této technologie ale spočívá ve snadné manipulaci s touto grafikou. To je možné pomocí metod, které si nyní popíšeme. Všechny tyto metody je z logických důvodů možno používat pouze ve skriptech:
|
Nyní, když už znáte všechny potřebné náležitosti pro tvorbu strukturované grafiky, jsem si pro vás připravil takový editor - nahoře můžete zadávat jednotlivé metody s jejich parametry a vpravo dole se podle toho bude měnit prvek Structured Graphics, zatímco kompletní zdrojový kód se bude vypisovat vedle vlevo. A tím se s vámi také pro dnešek loučím. V příštím díle našeho seriálu se podíváme na prvek Sprite, který umožňuje ovládat animované obrázky ve formátu GIF.
|
Obsah seriálu (více o seriálu):
- DirectAnimation, 1.část: Úvod
- DirectAnimation, 2.část: Structured Graphics
- DirectAnimation, 3.část: Structured Graphics podruhé
- DirectAnimation, 4.část: Sprite aneb Image je na nic :-)
- DirectAnimation, 5.část: Path
-
25. listopadu 2012
-
30. srpna 2002
-
10. října 2002
-
4. listopadu 2002
-
12. září 2002
-
25. listopadu 2012
-
28. července 1998
-
31. července 1998
-
28. srpna 1998
-
6. prosince 2000
-
27. prosince 2007
-
4. května 2007